Zamítli vám v bance půjčku? Jděte k nebankovní společnosti

Datum publikování: 13. 02. 2019
Neuspěli jste s žádostí o půjčku v klasické bance? Pak nevěste hlavu a vyzkoušejte nebankovní segment, který je v tomto směru daleko vstřícnější. Nebankovní půjčky se mohou stát velice praktickou a přínosnou alternativou, ať už půjde o ty krátkodobé nebo dlouhodobé.

Získat v dnešní době úvěr od bankovní společnosti není ničím jednoduchým. Zpřísněné podmínky České národní banky jsou všudypřítomné a projít sítem bank je někdy složitější, než se na první pohled zdá. Může za to především důkladné a podrobné zkoumání bonity klienta, respektive toho, zda je schopen splácet své závazky či nikoliv.

Naprosto běžným scénářem se proto stává zamítnutá žádost o bankovní půjčku. Ale ani v takovém případě byste neměli mít slzy pro pláč a propadat zoufalé situaci. Ne nadarmo platí jednoduché pravidlo. Když neuspějete u banky, zkuste to obratem u nebankovní společnosti.

Proč právě nebankovní poskytovatelé?

Důvod je více než zřejmý. Nebankovní půjčky jsou zkrátka dostupnější nežli ty bankovní a díky tomu vzniká naprosto běžný scénář – v bance neuspějete, kdežto u nebankovní společnosti ano. I tento úvěrový subjekt pochopitelně musí lustrovat vaši solventnost a zaměřovat se na jednotlivé informace, jako je celkový příjem, ostatní výdaje a podobně. To vše je ale realizováno s trochu větší benevolencí. Takže, pokud máte třeba záznam v registru dlužníků, nebankovní poskytovatel k němu nemusí přistupovat se stejnou vahou, jako v bance, tudíž výsledkem bude kladně schválená žádost.

Jak asi správně tušíte, tohle všechno je vykoupeno jednou jedinou věcí. A tou je vyšší úroková sazba oproti bankovním půjčkám. Někdy to mohou být i trochu větší sankční poplatky v okamžiku, kdy nebudete své úvěrové závazky splácet včas. To už je ale riziko každého žadatele o peníze, jenž si takové skutečnosti musí promyslet sám.

Krátkodobé i dlouhodobé půjčky

Nutno podotknout, že v případě nebankovního segmentu máte rozhodně z čeho vybírat. Jeden by řekl, že v této sféře je daleko větší výběr nežli v bankách. Vliv na to mají především krátkodobé půjčky, jež jsou výsadou nebankovních poskytovatelů. Získat můžete částku již od 500 Kč se splatností na jeden měsíc. Na druhou stranu jsou k dispozici i půjčky přesahující 500 000 Kč na cokoliv.

Když si navíc vyberete vhodný úvěr, vyhnete se i zbytečným poplatkům. Stačí splnit jen základní podmínky, které jsou u většiny firem hodně podobné.

  • Minimální věk 18 let
  • Trvalý pobyt na území České republiky
  • Pravidelný příjem
  • Vlastní bankovní účet
  • Žádné ostatní dluhy, exekuce a podobně

U menších půjček v řádu tisíců si mnohdy vystačíte jen se splněním prvních dvou až tří bodů.

Nebankovní půjčky pro každého

Nezoufejte kvůli zamítnuté žádosti v bance a spolehněte se na prověřený nebankovní segment, který už hodně dlouhou dobu prezentují například níže uvedené půjčky.