Způsob, jak získat půjčku v insolvenci

Datum publikování: 10. 12. 2018
Pokud se octnete v nepříjemné insolvenci a potřebujete peníze na financování nezbytností, máte možnost volit půjčky v insolvenci. Jejich hlavními poskytovateli jsou nebankovní společnosti. Také v insolvenci lze získat potřebný úvěr.
  Insolvence je velice nemilou záležitostí, která bohužel může postihnout kohokoliv z nás. Stačí, když se trochu více zadlužíte, na povrch vyplují nečekané výdaje a vy své závazky nemáte z čeho splácet. Dluhy se začnou hromadit, věřitelé si účtují vysoké sankční poplatky a pozvolna upadáte do nekonečné dluhové pasti. Z ní se lze dostat za pomoci insolvence. Tento proces je třeba řešit přes příslušné soudy. A výsledek takové insolvence? Během pěti následujících let budete nucenu uhradit alespoň 30 % celkových dluhů a zbytek vám stát odpustí. Připravte se však na to, že přijdete o značnou část svého majetku ve prospěch věřitelů. Někdy ovšem nezbývá nic jiného, než insolvenci jednoduše podstoupit a modlit se, abyste spadali do kategorie těch, jimž bude soudem stvrzena. Jenže, co když během splácení insolvence opět nastane situace, kdy budete potřebovat peníze navíc, abyste se nedostali do ještě větší dluhové pasti? Na to existuje celkem spolehlivý recept.

Získejte půjčku v insolvenci

Řešením může být půjčka v insolvenci. Jak asi správně tušíte, období insolvence vám nedává téměř žádné možnosti jakéhokoliv úvěrování. A to především v bankovním sektoru, který se pro vás v podstatě uzavře. Naštěstí je tu ještě ten nebankovní segment. Ten je přece jenom trochu benevolentnější a u něj máte šanci. Musíte se pochopitelně připravit na to, že se vám dostane omezeného výběru poskytovatelů. Ne každá nebankovní společnost totiž nabízí půjčky v insolvenci. A když ano, tak s řadou jistých omezení. Velké nároky budou kladeny hlavně na vaši celkovou bonitu a schopnost splatit vypůjčenou sumu. Pokud půjde o menší částky, pravděpodobně si vystačíte s  potvrzení o příjmu. U vyšších sum už budete potřebovat mnohé navíc.
  • Žádost se spolužadatelem
  • Ručení nemovitostí třetí osoby v odpovídající hodnotě
Pokud budou základní podmínky splněny, vyřízení půjčky v insolvenci je otázkou velice krátkého času. V závislosti na peněžní výši můžete půjčku obdržet v řádu hodin až dnů při nutnosti zastavovat nemovitost.

Berte si půjčky v insolvenci s rozvahou

I když se vám dostává možnosti získat půjčku během vaší insolvence, buďte v rámci její výše dostatečně zdrženliví. Mějte na paměti, abyste si půjčili maximálně tolik, kolik dokážete bez obtíží splatit a takový dluh vám nepřidělá další problémy. Zároveň se spoléhejte jen na prověřené nebankovní poskytovatele. Ty si můžete vybrat například za pomoci vhodného srovnávacího portálu, kde si ideální úvěr zvolíte na základě předem stanovených kritérií. Porovnání několika půjček najednou přináší výhodu v tom, že máte šanci získat to nejlepší řešení.